Zoeken en vinden

Vandaag weer eens een goede dag gehad op het water.Samen met Robin,was het idee om gericht op snoek te gaan vissen,op een voor ons onbekend water.Als we om 7.45 de boot in het water laten bij de helling,maken we de keuze rechtsaf te gaan.De weersvoorspellingen voor vandaag liepen nogal uit één,maar tot onze verbazing lag het water er rustig bij.We beginnen te trollen met allerhande pluggen.Niks dat wil bijten,ook niet op de kleine hornet die ik in de steun had liggen.Na wat gewissel,knoop ik er een Spro Dull shad aan van 15 cm,die al snel gepakt wordt.Even wordt er gedrild,maar alles wat boven komt is een shad die half van de loodkop getrokken is,en met wat "gebruikerssporen".We besluiten om te draaien en de andere kant op te trollen.Robin vist met een DLT plug van 28 cm.Ik heb het "ding" als Panlat gedoopt.Maar dat je daar een dikke metersnoek mee kon haken wist ik niet....Want vlak langs de kant wordt de 2 delige snoek gegrepen door een vette,moddervette snoek.Eenmaal uitgedrild ligt de snoek langs de boot,maar als ik haar wil pakken schud ze eenmaal en weet zich te ontdoen van de dreg die maar net gehaakt zat.Balen!!

Ik blijf stug doortrollen met een Fatso RHP 10 aan mijn nieuwe hengel,reel en lijn.Heb ik van de week bij Bas gehaald en ik MOET een snoek hebben vandaag.De Fatso is al afgekloven maar ik blijf er mee doorvissen tot de snoeken hem niet meer willen.Als we een vaart in trollen,zie ik een duiker liggen.Ik gooi mijn Fatso er voorbij en meteen springt er letterlijk een snoek op.Drillen,onthaken meten(65 cm),foto en verder.Eindelijk weer is een snoek in de boot.Ik trol nog wat stekken af,maar Robin ziet meer in het grotere water.Ik draai de boot en vaar een bocht om en jawel hoor HANGUHH!! weer is de fatso gegrepen en hangt er een 71 cm groene vechter aan.Foto'tje en verder.Maar niet ver want 50 meter verder is Wéér raak voor me.Onder een brugje,pak ik een 75 cm vetzak.Robin wordt hartstikke gek en twijfelt aardig of ie nog hjet groot water op wil.

Stiekem pakt hij iets uit zijn tas..een Fatso maar dan de 14 cm RHP.We leggen de boot aan een steiger en beginnen te smijten.Meteen krijg ik weer een volger langs een boot.Ik meld dit effe aan Robin die in de boot is blijven zitten,hij werpt hem langs de boot en BAM! Dikke snoek erop,tijdens de dril springt de snoek als een ware acrobaat met een dubbele schroef weer het water in.Maar moet zich toch gewonnen geven aan Rockin' Billy(Robin's bijnaam) Bij meting blijkt de snoek 82 cm te zijn.Robin heeft ondertussen met zichzelf afgesproken niet weg te gaan en samen werpen we heel de stek af.Als Robin zijn Fasto uit het water wil tillen komt er een snoek vanonder de steiger uit en grijpt hem.Hoppa,zo moet je uren zoeken naar een vis en zo vang je er 5 in een half uur.De zware vis kan na een korte dril,geland worden en op de foto.Meetlintje erlangs en dat stopt bij 92 cm.Wat een gekkenhuis zeg,ze lijken hier wel opgestapeld te liggen.

Met de 92-ér verbreekt Robin zijn PR met 7 cm.We besluiten hierna terug te gaan en gaan het water weer op naar de helling.Aan de kant weet ik een snoekje te pakken van een 35-40 cm,vlug een foto(wie het kleine niet eert....)en we vervolgen onze weg midden door het water.De diepere stukken bekijken of we wat kunnen haken.Een lange tijd is het niks,tot dat weer mijn 10 cm Fatso gepakt wordt door dit keer ook eens een grote snoek.Met flink wat acrobatsiche trucs weet ze zich van de ijzerwaren in haar bek te ontdoen.Tja we kunnen ons druk maken maar het is goed geweest.Als we 50 meter voor de helling zijn pruttelt de Suzuki ineens niet meer.Benzine op.Met de auto al in zicht gooien we er nog wat benzine in en pakken alles weer in.Met een dikke glimlach en 7 van de 10 snoeken in de boot is het een perfecte dag geweest.Vlug nog is terug!!

Vang ze de komende tijd en tot ziens!!Groeten Batman en Robin!